OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Zauważył pożar i obudził rodziców. Filip z odznaką "Iuvenis Forti".

W Szkole Podstawowej w Górze Puławskiej wręczono odznakę "Iuvenis Forti" Filipowi Bławatowi, uczniowi klasy czwartej. Kilka miesięcy temu chłopiec zauważył w nocy pożar w domu i obudził rodziców. Gdyby nie on, mogłoby dojść do tragedii.

Do pożaru doszło 2 grudnia ubiegłego roku w nocy. Filip jako pierwszy zauważył pożar w swoim domu i obudził rodziców, przez co przyczynił się prawdopodobnie do uratowania życia swojej rodzinie.

Odznaka „Iuvenis Forti" została ustanowiona przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i przyznawana jest młodym ludziom, którzy swoją wzorową – godną do naśladowania postawą przyczynili się do uratowania życia i zdrowia innych osób, wykazując się wiedzą i umiejętnościami, rozsądkiem i odwagą, dzielnością i opanowaniem w sytuacji niebezpiecznej.

W imieniu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej uroczystego wręczenia odznaki dokonał starszy brygadier Andrzej Kapica - Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. Podczas uroczystości obecni byli m.in. Jan Gędek - Wójt Gminy Janowiec, Wojciech Gibaszek - Zastępca Wójta Gminy Puławy, Hanna Padewska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej, mama Filipa wraz z rodzeństwem oraz uczniowie.

(Fot. PSP Puławy)

13 maja 2022 10:37
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Iuvenis Forti, młody bohater, mały bohater,