OSP Milejczyce Ochotnicza Straż Pożarna Milejczyce

Zebranie sprawozdawcze OSP Milejczyce

1 marca o godz. 18:00 w budynku strażnicy Ochotniczej Strazy Pożarnej w Milejczycach odbyło się zebranie sprawozdawcze za 2018 rok.
W zebraniu jednostki, oprócz członków OSP i MDP w Milejczycach oraz mieszkańców uczestniczyli:
- Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach -kpt. mgr Sylwester Uściniak
- Wójt Gminy Milejczyce - Jerzy Iwanowiec
- Przewodniczący Rady Gminy w Milejczycach - Jerzy Galimski
- Wiceprzewodniczący  Rady Gminy Milejczyce - Aleksander Oniśkiewicz.

Zebranie rozpoczął Prezes jednostki OSP Milejczyce - dh. Andrzej Kryński witając uczestników spotkania oraz przedstawiając plan zebrania. Prowadzącycm przedsięwzięcie został dh. Dominik Dobrowolski.
Dh Marta Aleksiejuk przedstawiła prezentację - ,,Podsumowanie działaności OSP Milejczyce za rok 2018", w której zawarte były m.in: stan organizacyjny, pozyskane dofinansowania, zakupy, zrealizowane przedsięwzięcia w roku 2018 jak również plan zadań do zrealizowania na 2019 rok. Sprawozdanie finansowe przedstawił  Skarbnik OSP - dh. Dominik Dobrowolski. 
Jako prowadząca Młodzieżową Drużynę Pożarnczą dh. Marta Aleksiejuk przedstawiła film podsumowujący inicjatywy podjęte przez MDP w 2018 roku. W ramach podziękowania za promocję gminy w powiecie, województwie i za granicą wójt Gminy Milejczyce - obiecał drużynie MDP w czerwcu wycieczkę do Sankt Petersburga. Zastępca Komendanta PSP w Siemiatyczach kpt. mgr Sylwester Uściniak omówił przy pomocy prezentacji działania podjęte w 2018 roku przez jednostkę PSP oraz dzialające OSP na terenie powiatu siemiatyckiego. W wolnych wnioskach podczas zebrania toczyła się zawzięta dyskusja na temat pozyskania samochodów strażackich z projektu transgranicznego „Wspólne inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa obszaru transgranicznego w przypadku katastrof ekologicznych i chemicznych"oraz remontu dachu na strażnicy, który jak stwierdzono wśród uczetników spotkania jest piorytetem. 

Za swoją działaność i podjęte inicjatywy Zarządowi OSP w Milejczycach w składzie: dh Andrzej Kryński, dh Arkadiusz Bałut, dh Dominik Dobrowolski, dh Marta Aleksiejuk oraz dh Aleksander Krawczyk udzielono absolutorium.

4 marca 2019 16:38
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: zebranie, sprawozdawcze, OSP, milejczyce,