OSP Brynica Ochotnicza Straż Pożarna Brynica

Podsumowanie działalności OSP Brynica w 2017 roku.

   Rok 2017 zaczęliśmy od wycieczki do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie, później zwiedzaliśmy garaże tamtejszej jednostki Państwowej Straży Pożarnej, widzieliśmy m.in. SH 66 Mercedes Benz 4436/Bronto Skylift jeden z największych podnośników strażackich w Polsce, wszystkim uczestnikom bardzo się podobało i pewnie jeszcze nie raz tam zawitamy, podziękowania ślemy naszemu dh. Adamowi, który pracuje w JRG Chorzów.

   W 2017 byliśmy dysponowani do 9 interwencji, z czego 5 to pożary, a 4 to miejscowe zagrożenia. Na naszym fanpage'u na Facebooku możecie zobaczyć szczegółowo każdą interwencje. Dla porównania w 2016 roku braliśmy udział w 5 akcjach, a 2015 roku w 10. Nie jest to za wiele, ale za każdym razem Komenda Powiatowa PSP w Tarnowskich Górach może na nas polegać i wszystko wykonujemy w miarę naszych możliwości, nasza jednostka stale się rozwija.

   Cztery razy braliśmy udział w zabezpieczaniu:

  1. korowodu z okazji tradycyjnego topienia Marzanny w rzece Brynica
  2. przejazdu wyścigu kolarskiego "74. Tour de Pologne"
  3. Maratonu 7 Jezior
  4. imprezy "Oktober po naszymu 2017".

   Czterech druhów ukończyło szkolenie podstawowe ratowników OSP i jeden szkolenie dowódców. Są to: Adamiec Krzysztof, Bańczyk Piotr (dowódca), Góra Dawid, Knapik Marcin, Płowiec Tomasz. Obok zamieszczone zdjęcie z jesiennego kursu na nim dwóch naszych strażaków, podczas praktyki na złomowisku. Gratulujemy zdania egzaminów i życzymy tyle powrotów co wyjazdów.

   24 maja 2017 delegacja z naszej jednostki brała udział w powiatowych obchodach Dnia Strażaka i 25-leciu Państwowej Straży Pożarnej.

   10 czerwca odbyły się zawody sportowo-pożarnicze, gdzie zajęliśmy 6 miejsce.

   Rok 2017 to także rok niemałych przedsięwzięć. W lipcu wymieniliśmy w naszym wozie bojowym, obrotowe lampy błyskowe na wkłady LED do belki sygnałowej.

   W listopadzie doczekaliśmy się nowej bramy wyjazdowej. W grudniu dokończyliśmy przedsięwzięcie jakim było: Modernizacja bramy wyjazdowej z przodu i zabudowa tylnej nieużywanej bramy w naszej jednostce OSP. Jedno z wielu marzeń spełnione, oczywiście te przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie wkład finansowy Urzędu Miasta Miasteczko Śląskie, za co bardzo dziękujemy.

   W 2017 roku pozyskaliśmy niezbędne wyposażenie m.in. Aparat ochrony dróg oddechowych MSA Auer z maską i sygnalizatorem bezruchu, przenośny radiotelefon Hytera, ubrania specjalne Nomex Garda, buty bojowe FHR, latarki ISKRA, nakładki do kierowania ruchem, siekiery Fiskars, prądownicę wodną, sorbent, rozsiewacz sorbentu i dyspergent Sintan . Wszystko dzięki dotacjom z Związku OSP RP, MSWiA, WFOŚiGW w Katowicach i wkładzie finansowym Urzędu Miasta Miasteczko Śląskie.

   Podsumowując rok 2017, był dla nas rokiem dalszego rozwoju i wielu inwestycji. W planach na 2018 mamy modernizację zabudowy naszego GLM Volkswagena T4 i jeszcze parę innych, zobaczymy co nam przyniesie nam nowy rok.

12 stycznia 2018 23:03
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: roku, podsomowanie, 2017, OSP, Brynica, straz,