OSP Ochotnicza Straż Pożarna

"Kupując w tym sklepie wspierasz OSP Czarnolas". Strażacy: To próba oszustwa i wyłudzenia pieniędzy.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnolesie oburzeni wykorzystaniem nazwy ich jednostki w akcji promującej piwo Harnaś. Przypomnijmy, kilka dni temu poinformowaliśmy o tym, że firma Carlsberg Polska, właściciel marki Harnaś, podpisał umowę ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP, w ramach której został "oficjalnym sponsorem ochotniczych straży pożarnych. Zgodnie z zawartą umowa, na butelkach, puszkach i czteropakach znalazło się m.in. zdjęcie strażaka w białym hełmie oraz logo ZOSP RP. W zamian do ZOSP RP ma trafić 1,1 mln złotych.
  
Oświadczenie OSP KSRG CZARNOLAS:
 
"!! !! !! SKANDAL !! !! !! Informacje, które ktoś zawiesił na wejściach do sklepów nie maja nic wspólnego z naszą jednostką. Żadne umowy nie były podpisywane z organizatorem i przedstawicielem tego przekrętu. Zarząd nie otrzymał żadnej informacji na ten temat. Jest to próba oszustwa i wyłudzenia pieniędzy od osób, które w rzeczywisty sposób chciałyby nam pomóc. Prosimy o zgłaszanie takich plakatów do członków jednostki OSP KSRG Czarnolas (na stronie lub osobiście) oraz na policję."  
   
W sprawie umowy zawartej pomiędzy Carlsberg Polska i ZOSP RP zadaliśmy mailowo kilka pytań zarówno do firmy będącej właścicielem marki Harnaś, jak i do rzecznika ZOSP RP. Jak tylko otrzymamy odpowiedzi, zamieścimy je w kolejnym artykule.

O sprawie pisaliśmy już w artykułach:
Zgrzyt we władzach ZOSP RP. Członkowie prezydium nie wiedzieli o rozmowach z Harnasiem.
Logo ZOSP RP i strażak na etykietach piwa. Strażacy protestują!
Strażacy na etykiecie piwa! "Współpraca ze ZOSP RP".

 

(fot: OSP Czarnolas)

9 lipca 2021 10:43
Udostępnij na Facebooku